• All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Pray Away

    ★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★½

  • Awake

    ★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Woman in the Window

    ½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Sasquatch

    ★★★

  • North Hollywood

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★★

  • i am doll parts

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • kid 90

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Moxie

    ★½

  • Noah & Annie

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Locked Down

    ½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • Education

    ★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½