• House of Gucci

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★½

  • Eternals

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★½

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Humans

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Kate

    ★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★

  • Encounter

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Malignant

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★½

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Respect

    ★½

  • Zeros and Ones

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Memoria

    ★★★½

  • In Front of Your Face

  • Red Rocket

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Flag Day

    ★★

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Val

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★½

  • Loki

    ★★½

  • goodbye, ghost

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★½

  • The Woman in the Window