Ty (Newsock) has logged 155 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
DAU. Nikita Tanya

DAU. Nikita Tanya

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
We Are

We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
DAU. Katya Tanya

DAU. Katya Tanya

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
DAU. Brave People

DAU. Brave People

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Crestone

Crestone

2020
×
★★
Edit this entry  
29
DAU. Three Days

DAU. Three Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
DAU. Nora Mother

DAU. Nora Mother

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
Edit this entry  
26
DAU. Natasha

DAU. Natasha

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Keep Your Hands Off Eizouken!

Keep Your Hands Off Eizouken!

2020
×
Edit this entry  
24
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
After Life

After Life

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Education

Education

2020
×
Edit this entry  
19
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Cottage on Dartmoor

A Cottage on Dartmoor

1929
×
★★★
Edit this entry  
06
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★
Edit this entry  
05
The Plot Against Harry

The Plot Against Harry

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Love, Weddings & Other Disasters

Love, Weddings & Other Disasters

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★½
Edit this entry  
03
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Read the review Edit this entry  
01
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The Story of O

The Story of O

1975
×
Edit this entry  
30
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
Read the review Edit this entry  
28
Jessica Forever

Jessica Forever

2018
×
Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Very Gaga Thanksgiving

A Very Gaga Thanksgiving

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Waitress

Waitress

2007
×
Edit this entry  
24
Boss Level

Boss Level

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Mangrove

Mangrove

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dracula: Pages from a Virgin's Diary

Dracula: Pages from a Virgin's Diary

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Softness of Bodies

Softness of Bodies

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Funeral

The Funeral

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Mirror

Mirror

1975
×
★★★½
Edit this entry