newtpotter has logged 311 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry