newtpotter has logged 14 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Arbor

The Arbor

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry