Matt Neglia has logged 78 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★½
Edit this entry  
26
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Vortex

Vortex

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
One Second

One Second

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saloum

Saloum

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Întregalde

Întregalde

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Other Tom

The Other Tom

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Whether the Weather is Fine

Whether the Weather is Fine

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zalava

Zalava

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Good House

The Good House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Medusa

Medusa

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
True Things

True Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Charlotte

Charlotte

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Out of Sync

Out of Sync

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nobody Has to Know

Nobody Has to Know

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burning

Burning

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Odd-Job Men

The Odd-Job Men

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sundown

Sundown

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Benediction

Benediction

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wildhood

Wildhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dashcam

Dashcam

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Desperate Hour

The Desperate Hour

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Terrorizers

Terrorizers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Murina

Murina

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inexorable

Inexorable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry