• Major Grom: Plague Doctor

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Breaking News in Yuba County

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • All Together Now

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★½

  • Work It

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • The Secret Garden

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Ava

    ★½

  • Irresistible

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★