Nick has logged 39 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bugsy

Bugsy

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Christmas Catch

Christmas Catch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Merry Kissmas

Merry Kissmas

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hitman

Hitman

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Gorky Park

Gorky Park

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night Nurse

Night Nurse

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three on a Match

Three on a Match

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Contract

The Christmas Contract

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Holiday Engagement

Holiday Engagement

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Big City Blues

Big City Blues

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Michigan Avenue

Michigan Avenue

1974
×
Read the review Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Teacher

A Teacher

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
He Was Her Man

He Was Her Man

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Serena

Serena

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Machine-Gun Kelly

Machine-Gun Kelly

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hindenburg

The Hindenburg

1975
×
★★
Read the review Edit this entry