• Joy Ride

  • Cosmic Dawn

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Middle Man

  • You Are Not My Mother

  • Oscar Peterson: Black + White

  • Dashcam

  • Wildhood

  • Earwig

  • Halloween Kills

    ★★

  • Saloum

  • Good Madam

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Sundown

  • Dune

    ★★★★

  • Julia

  • Encounter

  • Malignant

    ★★★½

  • Zalava

  • The Electrical Life of Louis Wain

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Whether the Weather is Fine

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

  • Mad God

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Neptune Frost

  • The Hill Where Lionesses Roar

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

  • Agnes

  • Are You Lonesome Tonight?

  • Poser

    ★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Sasquatch

  • The Power

    ★★★½

  • Snakehead

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Violet

  • The Spine of Night

  • Swan Song

  • The Feast

  • Here Before

  • Gaia

  • The Hunt For Planet B

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

  • Dear Mr. Brody

  • Petite Maman

  • Moxie

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

  • Ninjababy

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • We're All Going to the World's Fair

  • The Blazing World

  • Prisoners of the Ghostland

  • Marvelous and the Black Hole

  • All Light, Everywhere

  • El Planeta