• The Good, The Bart, and The Loki

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Nimic

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • mid90s

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • The Nun

  • The Favourite

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Creep 2

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½