niallmcgreevy1 has logged 21 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry