• No Time to Die

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Respect

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Courier

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Saint Frances

    ★★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★½

  • White Boy Rick

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • The Post

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • American Made

    ★★★

  • Good Time

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Allied

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Split

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Nerve

    ½

  • Hell or High Water

    ★★★★