Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Bill

Bill

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
Edit this entry  
15
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Painted Veil

The Painted Veil

2006
×
★★
Edit this entry  
02
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★
Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
½
Edit this entry  
27
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Edit this entry  
26
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Milk

Milk

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
Edit this entry  
22
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★
Edit this entry  
20
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Brothers

Brothers

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
17
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Filth

Filth

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Dictator

The Dictator

2012
×
Edit this entry  
15
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Respect

Respect

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★
Edit this entry  
05
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
05
American Made

American Made

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★½
Edit this entry  
01
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Edit this entry