• Sweet & Sour

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • The Stand In

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Operation Christmas Drop

    ★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Love, Guaranteed

    ★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Sleepover

    ★★

  • Work It

    ★★

  • The Tax Collector

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • #Alive

    ★★½

  • Feel the Beat

    ★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • An Easy Girl

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • The Mustang

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • Through Night and Day

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Meg