Nica has logged 79 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Book Club

Book Club

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Honey

Honey

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anna

Anna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Hurricane Bianca: From Russia with Hate

Hurricane Bianca: From Russia with Hate

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Ghost

Ghost

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Work It

Work It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry