niceguys has logged 23 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wave

The Wave

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★½
Edit this entry  
14
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★
Edit this entry  
13
Once

Once

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
Edit this entry  
03
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★★½
Edit this entry