Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
Read the review Edit this entry  
14
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1963
×
Read the review Edit this entry  
13
They Came Together

They Came Together

2014
×
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read prior review Edit this entry  
21
The Protégé

The Protégé

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Double Team

Double Team

1997
×
Edit this entry  
13
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Will Success Spoil Rock Hunter?

Will Success Spoil Rock Hunter?

1957
×
Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Stillwater

Stillwater

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
Edit this entry  
24
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek

Star Trek

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Edit this entry  
01
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Looper

Looper

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Wind River

Wind River

2017
×
Edit this entry