Nick has logged 187 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read prior review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
Edit this entry  
13
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Read prior review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
Read the review Edit this entry  
14
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1963
×
Read the review Edit this entry  
13
They Came Together

They Came Together

2014
×
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read prior review Edit this entry  
21
The Protégé

The Protégé

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry