• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • A Date with Danger

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • The Nanny Murders

    ½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Finding Jack Charlton

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Made in Italy

  • Anelka: Misunderstood

    ★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Sticky Toffee Pudding

    ½

  • Birthmother's Betrayal

    ½

  • Capone

    ★★½

  • Extraction

    ★★½

  • Money Machine

    ★★★★

  • The Hater

    ★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Midway

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Greed

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★