Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avicii: True Stories

Avicii: True Stories

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guys And Dolls: Off The Record

Guys And Dolls: Off The Record

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Marley

Marley

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Idaho The Movie

Idaho The Movie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clifford

Clifford

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
Edit this entry  
08
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry