• Relic

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Spree

    ★★

  • Scare Me

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • The Turning

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Underwater

    ★½

  • The Grudge

    ★½

  • Spinster

    ★★½

  • The Columnist

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Noelle

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Nikki Glaser: Bangin'

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Savage X Fenty Show

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • The Beach House

    ★★½

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

  • Unbelievable

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Other Lamb

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Castle in the Ground

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Seberg

    ★★★

  • Judy

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★½

  • Spiral

    ★½

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½