• Love, Death & Robots: The Witness

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★½

  • South Mountain

    ★★★

  • I See You

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Villains

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Juanita

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • When I Get Home

    ★★★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★★

  • Lorena

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Searching Eva

    ★½

  • Driveways

    ★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Entering Red

  • Troop Zero

    ★★★

  • Miss Bala

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Transnistria

    ★★½

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Luce

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★

  • Them That Follow

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Wolf Hour

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Report

    ★★★

  • Wounds

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lodge

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Polar

    ★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Native Son

    ★★★★

  • Serenity

    ★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Close

    ★★★

  • Polaroid

  • Escape Room

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★½

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★★

  • Vice

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★½

  • Second Act

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • The Swerve

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Blue Lips

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Malevolent

    ★★★

  • Venom

    ★★