• The Northman

  • The Batman

  • Scream

    ★★★½

  • Making YouTube

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Sasquatch

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Peninsula

    ★★

  • #Alive

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Chlorine

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★