nick peterson has logged 10 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry