nick has logged 24 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Close

Close

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Buried

Buried

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Edit this entry  
09
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry