nick has logged 17 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Basta Gagradweyt Tayo

Basta Gagradweyt Tayo

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time in Venezuela

Once Upon a Time in Venezuela

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★½
Edit this entry  
13
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Noli me Tángere

Noli me Tángere

1961
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Portrait of the Artist as Filipino

A Portrait of the Artist as Filipino

1965
×
★★★½
Edit this entry