• Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

  • On the Basis of Sex

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Green Book

    ★★

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★½

  • The Predator

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • The Happytime Murders

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Action Point

    ½

  • Burning

    ★★★★★

  • Gotti

    ½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Behind the Curve

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Little Woods

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • John McEnroe: In the Realm of Perfection

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • American Animals

    ★★½