• Truth Comes Out of its Well to Shame Mankind

    ★★★

  • Buried In The Backyard

    ★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★½

  • Nocturne

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • 4 Billions Infinites

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★½

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • 23 Minutos

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • À Beira do Planeta Mainha Soprou a Gente

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Tall Girl

    ★★

  • Saint Maud

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Monos

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • Tau

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★