Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Edit this entry  
03
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Astro Boy

Astro Boy

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Moonlight Whispers

Moonlight Whispers

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★½
Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Truth Comes Out of its Well to Shame Mankind

Truth Comes Out of its Well to Shame Mankind

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
À Beira do Planeta Mainha Soprou a Gente

À Beira do Planeta Mainha Soprou a Gente

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
23 Minutos

23 Minutos

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
4 Billions Infinites

4 Billions Infinites

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Buried In The Backyard

Buried In The Backyard

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
17
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Edit this entry