• Don't Look Up

    ★★

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

  • Who Are You, Charlie Brown?

  • Luca

    ★★★★

  • No Man of God

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • 22 vs. Earth

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • Q: Into the Storm

  • Zack Snyder's Justice League

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Us Again

  • Moxie

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★½

  • BLACKPINK: The Show

  • Cusp

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Wrong Turn

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • A Recipe for Seduction

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ½

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★

  • A Teacher

    ★★½

  • Canvas

    ★★½

  • Goblin

  • Come Play

    ½

  • The Craft: Legacy

  • Lumberjacked

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Freaky

    ★★★