• The Witches

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • If Anything Happens I Love You

  • Extraction

  • Brahms: The Boy II

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

  • You've Got Murder

  • Countdown

  • The Addams Family

  • Miracle in Cell No. 7

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

  • A Rainy Day in New York

  • Secret Obsession

  • Point Blank

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Velvet Buzzsaw

  • Wounds

  • Operation Cicero

  • Glass

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

  • The Christmas Chronicles

  • The Princess Switch

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Grinch

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • The Holiday Calendar

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Beautiful Boy

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Greta

  • At Eternity's Gate

  • The Nun

  • The Favourite

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★½

  • The First Purge

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • 4N1K 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

  • Oflu Hoca Trakya'da

  • I Am Not an Easy Man

  • Truth or Dare

    ★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★