• The Suicide Squad

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Cruella

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ½

  • Freaky

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Dangerous Lies

  • TFW No GF

    ★½

  • Waffle

    ★★★

  • Face to Face Time

    ★★★

  • Still Wylde

    ★★

  • Modern Whore

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Forked Nest

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★½

  • Cats

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • I'm Gonna Make You Love Me

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Ema

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Rabid

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Ma

    ★★★

  • L'Observateur

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • The Sun Is Also a Star

    ½

  • Wine Country

    ★★½

  • The Last Summer

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

    ★½

  • Shazam!

  • Unplanned

    ½

  • Five Feet Apart

    ★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★½