nightowl5545 has logged 23 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Antrum

Antrum

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
The Colony

The Colony

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Porno

Porno

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mirrors 2

Mirrors 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Honor and Glory

Honor and Glory

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
M.O.M. Mothers of Monsters

M.O.M. Mothers of Monsters

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hangman

Hangman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry