Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Mulberry Street

Mulberry Street

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
Food of the Gods II

Food of the Gods II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Food of the Gods

The Food of the Gods

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prospect

Prospect

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dragonbored

Dragonbored

2013
×
Edit this entry  
15
Mimic

Mimic

1997
×
★½
Edit this entry  
14
Golden Boy

Golden Boy

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pandora's Clock

Pandora's Clock

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Waiting on Mary

Waiting on Mary

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Creatures from the Abyss

Creatures from the Abyss

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Leguizamo: Freak

John Leguizamo: Freak

1998
×
★★★
Edit this entry  
12
The Trial

The Trial

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Three Faces of Eve

The Three Faces of Eve

1957
×
★★★½
Edit this entry  
09
Lemon

Lemon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Mask

Death Mask

1998
×
★★½
Edit this entry  
08
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
08
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Revelations

Revelations

2005
×
★½
Edit this entry  
07
Primal

Primal

2019
×
★½
Edit this entry  
07
May the Devil Take You Too

May the Devil Take You Too

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thrashin'

Thrashin'

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Horde

The Horde

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Street Trash

Street Trash

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Street Trash

Street Trash

1984
×
★★
Edit this entry  
04
White Dog

White Dog

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
Edit this entry  
03
Ocean Falls

Ocean Falls

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Loch Ness Horror

The Loch Ness Horror

1981
×
★½
Edit this entry  
02
Matango

Matango

1963
×
★★★
Edit this entry  
02
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trench 11

Trench 11

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Blade in the Dark

A Blade in the Dark

1983
×
½
Edit this entry  
29
Life After Pi

Life After Pi

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Patlabor: The Mobile Police

Patlabor: The Mobile Police

1988
×
★★★½
Edit this entry