• Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Vigil

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The North Water

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Music

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Education

    ★★★★½

  • The Dry

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Small Axe

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Choice 2020: Trump vs. Biden

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Des

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Snow Globe: A Breaking Bad Short

  • The Pharmacist

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Worth

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½