NihilBaxter has logged 39 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Arthur

Arthur

1981
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Edit this entry  
28
Trump: An American Dream

Trump: An American Dream

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
The Vietnam War

The Vietnam War

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
Edit this entry  
22
Patton Oswalt: Talking for Clapping

Patton Oswalt: Talking for Clapping

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Brent Morin: I'm Brent Morin

Brent Morin: I'm Brent Morin

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Zed & Two Noughts

A Zed & Two Noughts

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
8½

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Godless

Godless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Edit this entry