Niko_Ramses has logged 29 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The War of the Roses

The War of the Roses

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Münchhausen

Münchhausen

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Story of the Last Chrysanthemum

The Story of the Last Chrysanthemum

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Antisocial Network

The Antisocial Network

×
Read the review Edit this entry  
29
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Steps

Steps

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mystery of the Seeing Hand

The Mystery of the Seeing Hand

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pierre and Sonny Jim

Pierre and Sonny Jim

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Plot Against America

The Plot Against America

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jezebel

Jezebel

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Blackmail

Blackmail

1929
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry