• The Rental

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • A Secret Love

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gretel & Hansel

  • Wendy

  • Shirley

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Vivarium

    ★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Swallow

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

  • Us

  • Captain Marvel

  • When I Get Home

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

  • The Great Hack

    ★★★★½

  • The Lodge

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Venom

  • Apostle

    ★★★½

  • Green Book

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

  • Halloween

  • Suspiria

    ★★★

  • The Favourite

  • Roma

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Minding the Gap

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Phantom Thread

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • It

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Glass Castle

  • The Emoji Movie

    ½

  • Kidnap

  • You Were Never Really Here

  • Good Time

    ★★★½

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Okja

  • It Comes at Night