chloe has logged 89 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
27
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
Edit this entry  
24
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Read the review Edit this entry  
10
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry