Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Last Summer

Last Summer

2021
×
Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Edit this entry  
04
The Mess You Leave Behind

The Mess You Leave Behind

2020
×
Edit this entry  
03
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Edit this entry  
29
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
Edit this entry  
29
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
Edit this entry  
27
More Than Blue

More Than Blue

2009
×
Edit this entry  
26
ERASED

ERASED

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
Edit this entry  
25
Despite Everything

Despite Everything

2019
×
Edit this entry  
25
Live Twice, Love Once

Live Twice, Love Once

2019
×
Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
Edit this entry  
24
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
Edit this entry  
24
In Family I Trust

In Family I Trust

2019
×
Edit this entry  
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Edit this entry  
23
The Lake House

The Lake House

2006
×
Edit this entry  
19
After

After

2019
×
½
Edit this entry  
17
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
Edit this entry  
14
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
Edit this entry  
14
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Edit this entry  
13
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Edit this entry  
13
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
Edit this entry  
06
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
Edit this entry  
28
The Innocent

The Innocent

2021
×
Edit this entry  
23
The Bar

The Bar

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tallulah

Tallulah

2016
×
Edit this entry  
21
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
Edit this entry  
18
Oxygen

Oxygen

2021
×
Edit this entry  
17
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
Edit this entry  
15
Monster House

Monster House

2006
×
Edit this entry  
14
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Edit this entry  
11
Hey There!

Hey There!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Green Book

Green Book

2018
×
Edit this entry  
07
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
Edit this entry  
06
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
Edit this entry  
05
Minions

Minions

2015
×
Edit this entry  
04
You Know Him

You Know Him

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Secrets of the Saqqara Tomb

Secrets of the Saqqara Tomb

2020
×
Edit this entry  
02
Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

2020
×
Edit this entry  
23
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
23
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
Edit this entry  
22
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Edit this entry  
18
One Day More

One Day More

2011
×
Edit this entry  
15
Sitara: Let Girls Dream

Sitara: Let Girls Dream

2019
×
Edit this entry