nisaaknsz has logged 143 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Past

The Past

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Under the Sand

Under the Sand

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Barbara

Barbara

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Kid with a Bike

The Kid with a Bike

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
At the First Breath of Wind

At the First Breath of Wind

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Love, Spells and All That

Love, Spells and All That

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Acera, or the Witches' Dance

Acera, or the Witches' Dance

1972
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Vampire

The Vampire

1945
×
★★★
Edit this entry  
20
The Octopus

The Octopus

1928
×
★★★
Edit this entry  
20
Return to Reason

Return to Reason

1923
×
★★★
Edit this entry  
18
Death of a Shadow

Death of a Shadow

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Had a Dream You Won’t Understand Even If I Tell

I Had a Dream You Won’t Understand Even If I Tell

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Four Roads

Four Roads

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Torment

Torment

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Weasel

Weasel

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
07
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Fox & the Bird

The Fox & the Bird

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Fish

The Fish

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cuatro paredes

Cuatro paredes

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★★
Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Facing Windows

Facing Windows

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★★
Edit this entry