• Eli

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Fish

    ★★★★

  • Passed by Censor

    ★★★½

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Our Friend

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Nimic

    ★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Month of Single Frames

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • The Specials

    ★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★

  • La Belle Époque

    ★★★★

  • Olla

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Noah Land

    ★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • After

    ★½

  • The Silence

    ★★★½

  • The Fox & the Bird

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Aftermath

    ★★★½

  • Two of Us

    ★★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★★

  • Money Trap

    ★★½

  • Honeyland

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★