• Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bad Seeds

    ★★★★

  • Mirage

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Müslüm

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Vita & Virginia

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Tell It to the Bees

    ★★★

  • Ben Is Back

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Giant Little Ones

    ★★½

  • J.T. LeRoy

    ★★½

  • Never Look Away

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Air

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Crystal Swan

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Ibiza

    ★★

  • Adrift

    ★★★

  • Girl

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • The Orphan

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★★

  • Dogman

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★

  • Border

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Zoe

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Mary Magdalene

    ★★★½

  • Mug

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Transit

    ★★★★

  • Hadi Be Oğlum

    ★★★

  • 303

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Mortal World

    ★★★

  • Tully

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★