• Silent Light

    ★★★★

  • Passed by Censor

    ★★★½

  • Last Summer

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Salt of the Earth

    ★★★★★

  • The Fountain

    ★★★★½

  • The Orphan

    ★★★½

  • Wendy and Lucy

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Love Me If You Dare

    ★★★

  • Air

    ★★½

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★★

  • 3-Iron

    ★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★½

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★