• Mank

  • Soul

  • The One and Only Ivan

    ★★

  • Hamilton

  • 8:46

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★

  • 1917

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Midway

    ★★

  • At the Video Store

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saria

    ★★

  • Country Music

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Waves

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Judy

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Daughter

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Memorable

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Aladdin

  • Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★½

  • Walk Run Cha-Cha

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • St. Louis Superman

    ★★★

  • John Ford: The Man Who Invented America

  • High Flying Bird

    ★★½

  • Before You Know It

    ★★★½

  • Life Overtakes Me

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Kitbull

    ★★★½

  • In the Absence

    ★★★

  • Nefta Football Club

    ★★★½

  • A Sister

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

  • High Life

    ★★★½

  • Brotherhood

    ★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead