Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★
Edit this entry  
21
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Great White

Great White

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Limey

The Limey

1999
×
★★½
Edit this entry  
05
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rounders

Rounders

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Awake

Awake

2021
×
★★★
Edit this entry