Neal has logged 49 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Akira

Akira

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Underworld

Underworld

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Weekend at Bernie's II

Weekend at Bernie's II

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★
Read the review Edit this entry