• Soul

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Too Late to Die Young

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • The Rest I Make Up

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★½

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Beach Rats

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Tangerine

    ★★★½

  • The Interview

    ★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • Los hongos

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • The Way He Looks

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★

  • Frozen

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★★