Noa has logged 158 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
She Loves Me

She Loves Me

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
08
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Chorus Line

A Chorus Line

1985
×
Read the review Edit this entry  
27
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paterson

Paterson

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wendy Wu: Homecoming Warrior

Wendy Wu: Homecoming Warrior

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry