noahd has logged 31 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky

Rocky

1976
×
Read the review Edit this entry  
28
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mule

The Mule

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Street Dreams

Street Dreams

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dumb: The Story of Big Brother Magazine

Dumb: The Story of Big Brother Magazine

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry